Вища школа адвокатури НААУ
Курси з підвищення кваліфікації адвокатів
Telegram
0 800 300 282
дзвінок безкоштовний
Інформація щодо навчального курсу:

Мабуть, більшість з нас з теплотою згадує свої дитячі роки. Однак, не всім дітям пощастило мати безтурботне і щасливе дитинство. Зараз мережі “вибухають” новинами про булінг у школах, дитячі бійки чи інші ситуації, коли діти, як найбільш вразливі до критичних аспектів життя, стають правопорушниками, свідками, жертвами або мимовільними учасниками різноманітних злочинів.

В таких ситуаціях кожній зі сторін конфлікту (як правопорушнику, так і потерпілому) необхідна професійна допомога у захисті прав. Суспільство має не лише захистити себе від неповнолітніх правопорушників, а й водночас повернути до нормального життя тих, хто став на хибний шлях або став потерпілим (жертвою) або свідком злочину.

Неповнолітній вперше стикається з системою кримінальної юстиції на етапі досудового розслідування. Від якості, повноти та належності досудового розслідування залежить подальший перебіг кримінального провадження. Крім того, дитина ще не знає і не розуміє, як працює ця система, які права і обов’язки вона має, що їй варто робити і як поводити себе з працівниками правоохоронних органів чи у суді. А тому, дотримання прав дітей на цьому етапі відіграє надважливу роль для повноцінної системи кримінальної юстиції за участю неповнолітніх.

У багатьох країнах ЄС та у США в такій ситуації в гру вступає адвокат дитини.

Зокрема, в США адвокати для дітей працюють над захистом прав неповнолітніх у справах, що стосуються розірвання шлюбу, опіки над дітьми, насильства над дітьми, а також під час судових процедур, що стосуються справ неповнолітніх. Під час розгляду у суді кримінальних справ, батьки можуть найняти приватного адвоката для представлення неповнолітнього у суді, або суд призначить дитячого адвоката, оскільки неповнолітні мають право на юридичне представництво у цих питаннях.

Варто пам’ятати, що дитина, яка опинилась у центрі сімейного конфлікту чи скоїла правопорушення – це, перш за все, ще дитина. Вона опиняється у невідомій раніше ситуації, налякана, не знає що їй робити та що її чекає далі. Адвокат дитини – це такий собі лицар, який не лише захищає інтереси дитини в правовому полі, а й допомагає їй зорієнтуватись в складній системі правоохоронних органів і правосуддя. Він сприяє тому, щоб думка дитини і її інтереси (які не завжди співпадають з бажаннями батьків) були заслухані і враховані при вирішенні спорів.

Підтримує досвід інституту адвоката дитини і Канада. У 8 канадських провінціях є офіційний адвокат для дітей, завданням якого є захист інтересів та добробуту всіх дітей у провінції. В рамках системи кримінального правосуддя дитячі адвокати турбуються про потреби розвитку дітей та молоді та можуть відігравати важливу роль у забезпеченні належного процесу захисту прав молодих людей, що знаходяться у конфлікті з законом. Вони можуть допомогти забезпечити право голосу дітям та молодим людям, забезпечити справедливі та гуманні умови тримання під вартою та охороняти права на конфіденційність. Час активізувати цей інститут і в Україні!

Навчальний курс “Адвокат дитини” є унікальною можливістю для адвокатів, які працюють на захист інтересів дитини, дізнатись від експертів-практиків про:

— Застосування міжнародних стандартів у сфері захисту прав дитини в національній судовій практиці.
 Особливості судового розгляду кримінальних проваджень, в яких приймає участь дитина.
— Розгляд справ про адміністративні правопорушення, які стосуються прав дитини.
— Участь адвоката в цивільних справах, що стосуються захисту прав та інтересів дітей.
— Роль органів опіки та піклування у сімейно-правових спорах.
— Висновок органу опіки та піклування як доказ в цивільному спорі стосовно прав та інтересів дитини (теоретичні аспекти, практичне застосування, тактика використання).
— Інститут забезпечення позову в цивільних справах сімейного характеру (новели, можливості, тактика).
— Умови та порядок з’ясування думки дитини при вирішенні питань, що стосуються її життя.
— Застосування міжнародних стандартів розгляду цивільних справ за участю дітей (правосуддя, дружнє до дітей, включно з практикою ЄСПЛ).

 

Короткі відомості про курс:

Онлайн-курс “Адвокат дитини” містить 2 модулі, що ґрунтуються на окремих темах. Кожен із модулів-підрозділів має наступну структуру: відеоматеріали, текстові матеріали та документи, які несуть роль доповнення до відеоматеріалів, а також тестове і практичне завдання. Тестове завдання перевіряється системою автоматично, тоді як практичне потребує професійного огляду від викладача та займає деякий час на перевірку. Проходження курсу відбувається у режимі онлайн та в зручний час. Звертаємо Вашу увагу, що доступ до курсу надається протягом 3-х місяців з моменту реєстрації.

Короткі відомості про курс:

  • Об’єм відеоматеріалів — 535 хвилин
  • Кількість модулів — 2 модулі
  • Кількість тестових завдань у підсумковому тестуванні до курсу — 40 тестових запитаннь
Як оплатити курс?

Обираєте
Продукт

Оплачуєте
банківською карткою, у терміналі Приватбанку

Вам на пошту
надходить лист з доступом