Адвокат дитини
Онлайн курси
10 залікових балів
Про курс

Мабуть, більшість з нас з теплотою згадує свої дитячі роки. Однак, не всім дітям пощастило мати безтурботне і щасливе дитинство. Зараз мережі "вибухають" новинами про булінг у школах, дитячі бійки чи інші ситуації, коли діти, як найбільш вразливі до критичних аспектів життя, стають правопорушниками, свідками, жертвами або мимовільними учасниками різноманітних злочинів.

В таких ситуаціях кожній зі сторін конфлікту (як правопорушнику, так і потерпілому) необхідна професійна допомога у захисті прав. Суспільство має не лише захистити себе від неповнолітніх правопорушників, а й водночас повернути до нормального життя тих, хто став на хибний шлях або став потерпілим (жертвою) або свідком злочину.

Неповнолітній вперше стикається з системою кримінальної юстиції на етапі досудового розслідування. Від якості, повноти та належності досудового розслідування залежить подальший перебіг кримінального провадження. Крім того, дитина ще не знає і не розуміє, як працює ця система, які права і обов’язки вона має, що їй варто робити і як поводити себе з працівниками правоохоронних органів чи у суді. А тому, дотримання прав дітей на цьому етапі відіграє надважливу роль для повноцінної системи кримінальної юстиції за участю неповнолітніх.

У багатьох країнах ЄС та у США в такій ситуації в гру вступає адвокат дитини.

Зокрема, в США адвокати для дітей працюють над захистом прав неповнолітніх у справах, що стосуються розірвання шлюбу, опіки над дітьми, насильства над дітьми, а також під час судових процедур, що стосуються справ неповнолітніх. Під час розгляду у суді кримінальних справ, батьки можуть найняти приватного адвоката для представлення неповнолітнього у суді, або суд призначить дитячого адвоката, оскільки неповнолітні мають право на юридичне представництво у цих питаннях.

Варто пам’ятати, що дитина, яка опинилась у центрі сімейного конфлікту чи скоїла правопорушення – це, перш за все, ще дитина. Вона опиняється у невідомій раніше ситуації, налякана, не знає що їй робити та що її чекає далі. Адвокат дитини – це такий собі лицар, який не лише захищає інтереси дитини в правовому полі, а й допомагає їй зорієнтуватись в складній системі правоохоронних органів і правосуддя. Він сприяє тому, щоб думка дитини і її інтереси (які не завжди співпадають з бажаннями батьків) були заслухані і враховані при вирішенні спорів.

Підтримує досвід інституту адвоката дитини і Канада. У 8 канадських провінціях є офіційний адвокат для дітей, завданням якого є захист інтересів та добробуту всіх дітей у провінції. В рамках системи кримінального правосуддя дитячі адвокати турбуються про потреби розвитку дітей та молоді та можуть відігравати важливу роль у забезпеченні належного процесу захисту прав молодих людей, що знаходяться у конфлікті з законом. Вони можуть допомогти забезпечити право голосу дітям та молодим людям, забезпечити справедливі та гуманні умови тримання під вартою та охороняти права на конфіденційність. Час активізувати цей інститут і в Україні!

Навчальний курс "Адвокат дитини" є унікальною можливістю для адвокатів, які працюють на захист інтересів дитини, дізнатись від експертів-практиків про:

— Застосування міжнародних стандартів у сфері захисту прав дитини в національній судовій практиці.
Особливості судового розгляду кримінальних проваджень, в яких приймає участь дитина.
— Розгляд справ про адміністративні правопорушення, які стосуються прав дитини.
— Участь адвоката в цивільних справах, що стосуються захисту прав та інтересів дітей.
— Роль органів опіки та піклування у сімейно-правових спорах.
— Висновок органу опіки та піклування як доказ в цивільному спорі стосовно прав та інтересів дитини (теоретичні аспекти, практичне застосування, тактика використання).
— Інститут забезпечення позову в цивільних справах сімейного характеру (новели, можливості, тактика).
— Умови та порядок з’ясування думки дитини при вирішенні питань, що стосуються її життя.
— Застосування міжнародних стандартів розгляду цивільних справ за участю дітей (правосуддя, дружнє до дітей, включно з практикою ЄСПЛ).

 

Звертаємо увагу слухачів, що вартість участі для осіб, які не є адвокатами, відрізняється.

 

Важливо! Під час замовлення переконайтесь у правильності введеної контактної інформації. У разі допущення помилки у адресі електронної пошти лист із запрошенням на курс не буде надіслано. На поштовому ресурсі GMAIL лист із запрошенням для проходження курсу інколи потрапляє у папки Спам, Реклама, Промоакції або Соцмережі. Прохання завчасно перевіряти пошту, зокрема, перелічені папки на наявність доступу для проходження онлайн-курсу.

 

Лектори курсу
Гаро Ганна
адвокат, сімейний медіатор, кандидат юридичних наук, Голова Комітету з сімейного права НААУ, співзасновник правління ГО “Центр сімейно-правових дослі...
Гнатюк Тетяна
адвокат, заступник Голови Комітету захисту прав людини НААУ
Ковна Уляна
адвокат, кандидат юридичних наук, доцент кафедри кримінального процесу та криміналістики ЛНУ ім І.Франка, секретар Ради адвокатів Львівської області
Колесник Ганна
адвокат, Голова Комітету захисту прав людини НААУ
Незвіський Дмитро
адвокат, правозахисник
Пархоменко Павло
кандидат юридичних наук, суддя Бахмацького районного суду Чернігівської області
Поєдинок Ольга
адвокат, кандидат юридичних наук, доцент кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету ім. Т. Шевчен...
Попко Тетяна
психолог Центру для дітей, сім’ї та молоді Голосіївського району міста Києва
Савицька Світлана
адвокат, кандидат юридичних наук, заступник Голови Комітету з сімейного права НААУ, член Комітету з цивільного права та процесу НААУ, доцент кафедри п...
2 999 ₴
4 499 ₴
Онлайн курси
10 залікових балів