Співпраця українських адвокатів з іноземними колегами: що говорять правила адвокатської етики?
Ірина Василик, кандидат історичних наук, адвокат, проректор ВША НААУ, доцент, керівник науково-методичного Центру досліджень адвокатури і права НААУ, член Експертної та Науково-консультативної ради НААУ, лауреат Премії ім. Тараса Шевченка Київського Національного університету імені Тараса Шевченка
Василик Ірина
29.03.2023

Співпраця українських адвокатів з іноземними колегами: що говорять правила адвокатської етики? – Ірина Василик провела майстер-клас для студентів ДТЕУ

21 березня 2023 року Ірина Василик, кандидат історичних наук, адвокат, проректор ВША НААУ, доцент, керівник науково-методичного Центру досліджень адвокатури і права НААУ, член Експертної та Науково-консультативної ради НААУ, лауреат Премії ім. Тараса Шевченка Київського Національного університету імені Тараса Шевченка, у рамках підписаного Меморандуму про співпрацю між Національною асоціацією адвокатів України та Державним торговельно-економічним університетом провела для студентів практико-орієнтований майстер-клас на тему: «Співпраця українських адвокатів з іноземними колегами: що говорять правила адвокатської етики?».

До участі у майстер-класі долучилися здобувачі, гаранти та стейкголдери (роботодавці та випускники) ОНП з підготовки докторів філософії за спеціальністю «Право» бакалаврських і магістерських ОПП: «Комерційне право», «Фінансове право», «Цивільне право і процес», «Правове забезпечення безпеки підприємницької діяльності» базового навчального закладу ДТЕУ в Києві. Крім цього, до участі у майстер-класі приєдналися регіональні структурні підрозділи ДТЕУ, зокрема: Вінницький торговельно-економічний інститут, Чернівецький торговельно-економічний інститут, Коломийський економіко-правовий коледж.

Порядок денний майстер-класу включав обговорення зі студентами практичних питань у сфері адвокатської діяльності:

• Аналіз правил етики країн ЄС.

• Правила етики сусідніх держав – Польщі та Угорщини щодо співпраці з іноземними колегами.

• Правила адвокатської етики стосовно співпраці з іноземними колегами.

• Гонорарна політика: писані і неписані правила взаємодії з іноземними адвокатами.

• Страхування адвокатів у ЄС.

• Співпраця з колегами-адвокатами.

• Кореспонденція між адвокатами.

• Спори між адвокатами з різних держав – членів асоціації.

За результатами проведеного заходу поглиблено взаємодію НААУ та ДТЕУ у напрямі розвитку бакалаврських і магістерських ОПП: «Комерційне право», «Фінансове право», «Цивільне право і процес», «Правове забезпечення безпеки підприємницької діяльності» з метою їх подальшої професіоналізації та максимального наближення до вимог правничої професії.

Пов’язаний матеріал:

Практико-орієнтований майстер-клас від Національної асоціації адвокатів України. https://cutt.ly/S4HIqQS