
Щорічна конференція мережі HELP є головним зібранням членів та партнерів мережі HELP. Вона надає форум для обговорення шляхів покращення освіти з прав людини для правників, впровадження на національному рівні європейських стандартів у сфері прав людини та способів покращення співпраці між усіма національними та міжнародними установами.
Це також є нагодою для визначення потреб у навчанні, обміну досвідом щодо можливостей співпраці між HELP та її установами-партнерами, зокрема щодо впровадження курсів HELP, як на двосторонньому, так і на транскордонному рівнях.
Ця конференція організована Радою Європи під головуванням Мальти в Комітеті міністрів.
Українську адвокатуру представив заступник голови Національної асоціації адвокатів України Валентин Гвоздій, який зазначив, що тисячі українських юристів, включаючи адвокатів, суддів та прокурорів, отримали доступ до комплексних, багатомовних онлайн-курсів HELP, адаптованих до українського правового контексту. Вони включають такі критично важливі теми, як доступ до правосуддя, право на свободу та особисту недоторканність, заборона жорстокого поводження, боротьба з дискримінацією, захист персональних даних та багато інших.
Наша асоціація адвокатів відіграла активну та стратегічну роль у цьому успіху – зазначив Валентин Гвоздій.
НААУ послідовно демонструє глибоку відданість узгодженню своїх професійних стандартів, політики та навчальних ініціатив із цінностями та правовими рамками Ради Європи. Як найбільша самоврядна юридична професія в Україні, НААУ забезпечує, щоб її регуляторна практика, етичні кодекси та освітні програми відображали основні принципи Європейської конвенції з прав людини, практику Європейського суду з прав людини та інші міжнародні стандарти, - додав заступник голови НААУ.
Ми з гордістю можемо сказати, що за останні кілька років НААУ стала одним із найактивніших національних партнерів програми HELP, - резюмував Валентин Гвоздій.
В свою чергу, директор Вищої школи адвокатури НААУ Савва Кузьменко завірив українських адвокатів та представників міжнародної спільноти в у тому, що ми і надалі будемо сприяти максимальній інтеграції у правове поле Європейського союзу і працювати над розширенням необхідних навиків та знань, які так необхідні нашим адвокатом, особливо під час складних випробувань у нашій країні.