Закріплене у Кримінальному процесуальному кодексі України право адвоката брати участь під час проведення процесуальних дій щодо підозрюваного, обвинуваченого має важливе значення підзахисного, виступаючи гарантією права особи на захист.
Таке законодавче положення обумовлене конституційним правом особи на захист, передбаченим статтею 63 Основного закону, та є ґрунтовною основою для його реалізації.
На стадії досудового розслідування існують дві тактики захисту: активна та пасивна.
Активна полягає в тому, що адвокат збирає докази, подає клопотання, безперервно оскаржує дії слідчого, ухвали слідчих суддів по кожній слідчій дії, в якій приймає участь. Фактично ще на стадії досудового розслідування захисник намагається послабити позицію сторони обвинувачення.
Для пасивної тактики характерна така поведінка адвоката, за якої він збирає докази, подає слідчому мінімум клопотань, без нагальної потреби не оскаржує його дії і на слідчих діях робить мінімум зауважень, не заважаючи так би мовити робити слідчому помилки. У такий спосіб захисник перекладає всю свою активність на стадію судового розгляду. Обидві тактики мають свої переваги та недоліки, обидві тактики можна й потрібно застосовувати, але яку з них варто обрати – залежить від обставин конкретної справи.
Про участь адвоката в окремих слідчих діях розповість під час вебінару адвокат Олександр Кудрявцев.
Лектор детально розгляне наступні питання:
1. Збирання доказів адвокатом.
2. Адвокат на впізнанні (ст. 228 КПК).
3. Адвокат на слідчому експерименті (ст. 240 КПК).
4. Адвокат під час відкриття матеріалів (ст. 290 КПК).
Вебінар відбудеться 25 травня о 15:00 год.
Захід проводиться у співпраці Вищої школи адвокатури з КДКА Закарпатської області.
Зареєструватися для участі у заході з підвищення кваліфікації адвокатів можна за посиланням: https://cutt.ly/7wqiuj5Y