Презентація «Спадкові спори у разі смерті одного з подружжя: як захистити інтереси клієнта?»
2 лютого відбудеться презентація Методичних рекомендацій
Гаро Ганна
25.01.2023

Національна асоціація адвокатів України за ініціативою Комітету з сімейного права та Комітету з цивільного права та процесу спільно з Вищою школою адвокатури організовує презентацію Методичних рекомендацій: «Спадкові спори у разі смерті одного з подружжя: як захистити інтереси клієнта?».

Шлюбно-сімейні стосунки та відносини приватної власності тісно пов’язані з інститутом спадкування майна. Можливість управління своїм майном, розпорядження ним є однією з найважливіших гарантій захисту приватної власності. Особливе значення має вирішення практичних питань, що виникають у разі смерті одного з подружжя, для ефективного й законного захисту прав та інтересів клієнта. Після смерті одного з подружжя в іншого з подружжя з’являється необхідність в отриманні кваліфікованої та фахової правової допомоги щодо оформлення своєї частки в спільному майні подружжя. Так, покоління змінюються, а проблеми спадкування подружнього майна залишаються актуальними. Питання регулювання спадкових відносин подружжя потребує особливої уваги та комплексного підходу. Адже чинне цивільне законодавство та судова практика, що склалася в результаті вирішення спадкових спорів із цих питань, визначають широкий спектр стратегій дій адвоката або представника щодо знаходження оптимального та найбільш раціонального вирішення проблеми клієнта.

Методичні рекомендації були підготовлені Комітетом з сімейного права НААУ та Секцією спадкового права Комітету з цивільного права та процесу НААУ та опубліковані 3 січня 2023 року.

Проблематика спадкових спорів щодо подружнього майна у Рекомендаціях висвітлена різносторонньо, зокрема:

• визначено особливості надання першої консультації адвокатом; особливості спадкування частки померлого подружжя іншими спадкоємцями; специфіку спільного заповіту подружжя;

• розглянуто особливості укладання та виконання спадкового договору; практичну реалізацію спадкування корпоративних прав;

• надано розгорнуту характеристику роботи адвоката з нотаріусом;

• приділено укагу питанню медіації в аспекті мирного врегулювання спадкових спорів у разі смерті одного з подружжя

Презентація Методичних рекомендацій відбудеться 2 лютого 2023 року та проходитиме з 14:00 по 17:00 год в онлайн-форматі на платформах Zoom, Facebook НААУ, YouTube ВША.

Під час заходу детальному обговоренню будуть піддані наступні проблемні питання:

1. Настання смерті одного з подружжя: перша консультація адвоката.

2. Особливості спадкування частки померлого подружжя у спільному майні іншими спадкоємцями.

3. Типові проблеми при укладенні та виконанні спадкових договорів.

4. Якщо клієнт успадкував борги?

5. Спадкування корпоративних прав: як забрати своє?

6. Спадкові права дитини: найпоширеніші питання та спростування хибних уявлень, що виникають у практиці.

Доповідачами виступлять адвокати, члени комітетів НААУ – Олексій Мотилюк, Тетяна Жидачек, Людмила Гриценко, Тамара Денисова, Вікторія Сандулєєва, Лариса Гретченко.

Серед запрошених гостей – представники Нотаріальної палати України.

Модератор заходу: Ганна Гаро – адвокат, сімейний медіатор, к. ю. н., Голова Комітету з сімейного права НААУ, лектор ВША НААУ.

Взяти участь у презентації, можна, зареєструвавшись за покликанням: https://bit.ly/3QIdY8P.