Круглий стіл «Вплив повномасштабної війни в Україні на вирішення спірних питань стосовно дітей в цивільному судочинстві"
НААУ за ініціативою Комітету з сімейного права спільно з Центром «Адвокат дитини» ВША НААУ проводить круглий стіл «Вплив повномасштабної війни в Україні на вирішення спірних питань стосовно дітей в цивільному судочинстві: фактичні та процесуальні аспекти».
Гаро Ганна
27.03.2023

НААУ за ініціативою Комітету з сімейного права спільно з Центром «Адвокат дитини» ВША НААУ проводить круглий стіл «Вплив повномасштабної війни в Україні на вирішення спірних питань стосовно дітей в цивільному судочинстві: фактичні та процесуальні аспекти».

Доповідачі, запрошені особи: адвокати, члени Комітету з сімейного права НААУ, Центру сімейного права ВША НААУ (Ганна Гаро, Людмила Гриценко, Анна Осадча, Ольга Філатова, Ірина Попіка, Юрій Бабенко, Олена Кухаренко, Анатолій Волков); голова Бахмацького районного суду Чернігівської області Павло Пархоменко, науковці, представники органів опіки та піклування, служб у справах дітей та сім’ї, судді, експерти у сфері захисту прав дітей громадських правозахисних організацій.

Модератор: Світлана Савицька - заступник Голови Комітету з сімейного права НААУ, адвокат, к. ю. н., доцент кафедри правосуддя Державного університету інфраструктури та технологій, член правління ГО «Центр сімейно-правових досліджень»;

Питання для обговорення

1. Доступ дитини до правосуддя в сучасних реаліях (в умовах воєнного стану): виклики сьогодення, бар'єри та можливості. Погляд адвоката.

2. Доступ дитини до правосуддя в реаліях повномасштабного вторгнення: погляд/можливості суду.

3. Як визначити належний орган опіки та піклування під час розгляду в суді справи стосовно дитини, яка є внутрішньо переміщеною особою або виїхала за межі України та отримала тимчасовий прихисток.

4. Думка дитини в реаліях повномасштабного вторгнення – як почути її органу опіки та піклування й суду у разі перебування дитини за межами України?

5. Висновок органу опіки та піклування в справах щодо спору стосовно дітей в умовах війни – інструмент захисту та дотримання прав дитини, а не спосіб їх порушити.

6. Участь органу опіки та піклування в судових справах та подання суду висновку – що дійсно є обов’язковим за вимогами процесуального законодавства?

7. Зміст висновку органу опіки та піклування – на що звертає увагу суд? Чи дотримується при підготовленні висновку дитиноцентрований підхід?

8. Закриття/зупинення справ судом стосовно дітей, які евакуювалися за межі України та отримали тимчасовий прихисток – чи відповідає це принципу доступу до справедливого суду?

Приєднатися до перегляду трансляції можна за покликанням