Вища школа адвокатури НААУ
Курси з підвищення кваліфікації адвокатів
Telegram
0 800 300 282
дзвінок безкоштовний
Новини
26.09.2022

Як визначити місце проживання дитини коли реєстрація всіх членів в одній квартирі?

Відповіді на питання

Як визначити місце проживання дитини коли реєстрація всіх членів в одній квартирі? Прошу висловити Вашу думку?

Відповідь підготувала член Центру сімейного права ВША НААУ, адвокат АО «АФ «АКТІО» Кондратенко Тетяна.

В даному випадку рекомендую визначити місце проживання дитини разом з вами в судовому порядку.

Відповідно до ч. 1 ст. 161 Сімейного кодексу України, якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом.

З наведеного випливає, що питання про визначення місця проживання дитини може бути вирішено органом опіки та піклування або судом у випадку, якщо батьки проживають окрема.

В постанові від 18.03.2021 року по справі № 288/39/20 Верховний Суд сформував правову позицію про те, що проживання батьків за однією адресою не є підставою для відмови у задоволенні позову про визначення місця проживання дитини разом з одним з них, якщо батьки проживають хоч і в одній квартирі, але окремо.

Таким чином, якщо ви проживати окремо (хоча й в одній квартирі), ви можете звернутися до суду з позовом про визначення місця проживання дитини разом з вами.