Вища школа адвокатури НААУ
Курси з підвищення кваліфікації адвокатів
Telegram
0 800 300 282
дзвінок безкоштовний
Новини
08.11.2022

Як відновити медичну документацію, втрачену на окупованій території або під час бойових дій?

Відповідь на питання підготував Олександр Корнага, адвокат, член Ради Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ

Відповідь: У більшості випадків для відновлення медичної документації достатньо звернення до сімейного лікаря, з яким укладено декларацію. У разі неможливості звернення до сімейного лікаря, можна звернутися до лікаря за місцем фактичного перебування.

Відновлення медичних документів відбувається шляхом використання електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ).

У разі неможливості відновлення медичної документації засобами ЕСОЗ, лікар має провести всі необхідні додаткові обстеження для забезпечення якісного, своєчасного та повного подальшого лікування.

У випадку необхідності відновлення документів, пов’язаних з діяльністю медико-соціальної експертизи, особа має звернутися до медико-соціальної експертної комісії за місцем перебування.

Лікарі МСЕК спільно з лікарями закладів охорони здоров’я приймають рішення щодо шляхів відновлення втраченої документації.

На сьогодні всі МСЕК для вимушено переселених осіб працюють у режимі екстериторіальності, а тому можна звертатися за місцем свого фактичного знаходження.

Отож, втрачена медична документація відновлюється шляхом безпосереднього звернення до лікаря з використанням ЕСОЗ або повторним медичним обстеженням чи до МСЕК.

Нормативні джерела:

  1. Постанова Кабінету Міністрів України «Порядок функціонування електронної системи охорони здоров’я» від 25.04.2018 року № 411
  2. Постанова Кабінету Міністрів України «Питання медико-соціальної експертизи» від 03.12.2009 року № 1317

Джерело: Посібник «Воєнне» медичне право в запитаннях і відповідях. https://bit.ly/3VzyWJ0