Вищій школі адвокатури НААУ – 7 років!
Вища школа адвокатури НААУ сьогодні відзначає 7-му річницю з дня свого заснування.
Новини та події
17.12.2022
Вищій школі адвокатури НААУ – 7 років!

Вища школа адвокатури НААУ сьогодні відзначає 7-му річницю з дня свого заснування.

Саме 17 грудня 2015 року Рада адвокатів України прийняла знакове рішення про створення Вищої школи адвокатури НААУ як професійного майданчика з підвищення кваліфікації адвокатів. Статутом ВША НААУ 17 грудня визначено Днем Вищої школи адвокатури.

Безумовно, безперервне професійне навчання – запорука успіху адвокатів. Вища школа адвокатури вноситься свій вклад у підвищення статусу адвокатури, підвищення рівня якості надання правової допомоги та провадження адвокатської діяльності, їх відповідності міжнародним стандартам.

За 7 років діяльності командою Вищої школи адвокатури у співпраці з лекторським складом проведено сотні різнотематичних навчальних заходів, багатотисячна аудиторія учасників збагатилася новими знаннями, навичками та досвідом.

2022 рік став роком випробувань та ще більше нас загартував. Виклики воєнного часу вплинули на вектори нашої діяльності. Попри це, Вищій школі адвокатури вдалось організувати якісний процес підвищення кваліфікації адвокатів у цифровому форматі та розширити програму заходами на теми міжнародного гуманітарного права, міжнародного кримінального права, міжнародного права прав людини, а також новелами регулювання сімейних, трудових, податкових правовідносин, здійснення кримінального, цивільного, адміністративного судочинства відповідно до законодавчих змін.

У поточному році Вищою школою адвокатури організовано 382 правоосвітніх заходи на теми воєнного права. Загальна аудиторія, охоплена заходами з підвищення кваліфікації адвокатів та правоосвітніми заходами, становить понад 155 тис. учасників.

В рамках курсу Вищої школи адвокатури «Legal DocumenTs, Correspondence and CommUnication» започаткована серія онлайн – практикумів з метою популяризації вивчення в адвокатській спільноті англійської мови як мови міжнародного спілкування та з метою підвищення конкурентоспроможності адвокатів на внутрішньому, європейському і світовому ринках надання професійної правничої допомоги.

Актуальними в умова воєнного стану стали вебінари на теми Електронного судочинства та навичок роботи адвоката з електронними сервісами. Враховуючи практичний запит та вимоги законодавства організовано онлайн — практикуми “Електронний суд: З чого почати?” та “Електронний суд: Ознайомлення із матеріалами справи та оскарження судових рішень. ”

Адвокати підвищили знання з Правил адвокатської етики на теми дисциплінарної відповідальності, взаємовідносин з судом та іншими учасниками процесу, конфлікту інтересів в адвокатській діяльності та з ключових аспектів роботи адвоката з клієнтом, ведення адвокатського досьє, рекламування адвокатської діяльності.

Низка заходів була спрямована на підтримку ресурсного стану адвокатів, розвиток стресостійкості, пошук точок опори, вміння долати особисті та професійні труднощі, приділено увагу іншим питанням взаємодії, взаємопідтримки і взаємодопомоги адвокатської спільноти в умовах воєнного стану.

У співпраці Вищої школи адвокатури з Комітетами НААУ проведено 20 різнотематичних публічних заходів (круглі столи, фахові дискусії, експертні обговорення) за участі адвокатів, науковців, суддів, представників міністерств, відомств, органів державної влади, експертів громадських правозахисних організацій.

З урахуванням пріоритетів онлайн-форми навчання в умовах воєнного стану освітню платформу ВША розширено новим онлайн-курсом «Адвокат ІТ-бізнесу» (https://bit.ly/3WmU0lC), актуалізовано курси «Адвокат дитини» (https://bit.ly/3VZpnmk) та «Сімейний спір: стратегія і тактика перемоги» (https://bit.ly/3FwnE0T).

У 2022 році розпочав діяльність новостворений Центр правничої лінгвістики ВША НААУ, керівником якого стала Людмила Колодник — юрист, викладач спеціалізованого курсу «Юридична англійська» – «Legal English» з особисто розробленими програмами навчання – Contract Law, Company Law, Legal Writing (https://bit.ly/3BETTtG).

Успішно продовжують функціонувати спеціалізовані центри ВША НААУ: Центр «Адвокат громади», Центр «Адвокат дитини», Центр земельного права, Центр медичного права, Центр сімейного права.

У поточному році розширено партнерство між освітніми платформами ВША НААУ та HELP Council of Europe.

У співпраці Міжнародної асоціації юристів, Національної асоціації адвокатів України та Вищої школи адвокатури НААУ для широкої аудиторії правників проведено семінари з міжнародного кримінального права, щодо перспективи стягнення цивільних збитків в іноземних юрисдикціях, про історично успішні механізми примусового стягнення цивільних збитків та міркування для України.

Цей навчальний проєкт є виявом міжнародного партнерства правових співтовариств, що сприяє взаємному збагаченню досвідом розбудови інституту адвокатури та розвитку стандартів адвокатської професії, а також сприяє інтегральному підходу у навчанні адвокатів, суддів, прокурорів.

Вища школа адвокатури дякує Вам за довіру, а лекторському складу за співпрацю. Натхненно продовжуємо працювати разом на благо української адвокатури!