
Проєкт має на меті підвищення кваліфікації суддів, прокурорів, адвокатів, студентів-юристів та інших правників, забезпечуючи їм доступ до знань і навичок для ефективного застосування європейських стандартів у сфері прав людини — навіть у надскладних умовах війни.
Засідання відкрили представники Ради Європи:
Лілья Гретарсдоттір, керівниця Департаменту імплементації стандартів у сфері прав людини, правосуддя та правового співробітництва Ради Європи,
та Анна-Марія Телбіс, в.о. Голови відділу навчання у галузі правосуддя і прав людини, Департаменту імплементації прав людини, правосуддя і стандартів правової співпраці, Генеральний директор прав людини і верховенства права (DGI), Рада Європи.
Модератором заходу виступила Кристина Хохлова менеджерка програм, відділу навчання в галузі правосуддя і прав людини Ради Європи.
Старший спеціаліст Проєкту Галина Смірнова, презентувала результати реалізації навчальних програм HELP щодо впровадження навчальних програм з прав людини, адаптації матеріалів до умов війни та розширення доступу українських правників до освітніх ресурсів платформи HELP, а також представила робочий план Проєкту на 2025 рік, наголосила на важливості зворотного зв’язку від партнерів, необхідності популяризації курсів HELP, інтеграції стандартів Ради Європи та права Європейського Союзу в підготовку правників.
Учасники заходу обговорили:
- досягнення 2024 року;
- оновлення платформи проєкту;
- заплановані переклади нових курсів;
- внесок партнерських організацій;
- нові формати співпраці;
- розширення доступу до освітніх платформ;
- подальшу популяризацію курсів HELP серед українських адвокатів і правників.
Вища школа адвокатури НААУ підтвердила свою готовність до активної співпраці та участі у реалізації навчальних програм, спрямованих на посилення захисту прав людини та утвердження верховенства права в Україні під час війни.
Ми щиро вдячні Проєкту Ради Європи «HELP» за підтримку адвокатської спільноти та системи правосуддя в ці складні часи, а також за спільну роботу над зміцненням інституту адвокатури.