У Вищій школі адвокатури НААУ організовано роботу ревізорів
Відбулась установча зустріч адвокатів, які долучилися до команди новоствореного інституту ревізорів для реалізації цілей контролю за якістю організації процесу підвищення кваліфікації
Новини та події
17.03.2023

Для цілей контролю за якістю організації процесу підвищення кваліфікації адвокатів у Вищій школі адвокатури НААУ організовано роботу ревізорів

У Вищій школі адвокатури НААУ відбулась установча зустріч адвокатів, які долучилися до команди новоствореного інституту ревізорів для реалізації цілей контролю за якістю організації процесу підвищення кваліфікації. Діяльність ревізорів обумовлена п. 35 Порядку підвищення кваліфікації адвокатів України, затвердженого Рішенням Ради адвокатів України від 03 липня 2021 року № 63. Відбір учасників відбувся за публічним запрошенням до співпраці: http://surl.li/fktlo

Зустріч відкрив директор Вищої школи адвокатури Савва Кузьменко, який поділився досвідом упровадження системи підвищення кваліфікації адвокатів України, підкреслив актуальність діяльності ревізорів, важливість отримання інформації про якість заходів з підвищення кваліфікації та дотримання операторами актів НААУ, доцільність узагальнення відомостей про дійсний стан проведення заходів та оперативного реагування у разі виявлених недоліків у роботі організаторів заходів з підвищення кваліфікації адвокатів.

До складу команди Ревізорів увійшли адвокати Ірина Андрієнко (м. Рівне), Оксана Столяр (м. Львів), Сергій Терещук (м. Харків), Ігор Кравець (м. Одеса), Семен Яценко (м. Київ), Сергій Ворошика (м. Луцьк), які під час знайомства розповіли про мотивацію до участі у проєкті та висловили очікування від такої спільнодії.

Лариса Гретченко, керівниця проєктів і програм Вищої школи адвокатури НААУ, у доповіді «Діяльність ревізорів як інструмент моніторингу заходів з підвищення кваліфікації адвокатів» представила сферу діяльності інституту ревізорів та їх роль, що обумовлює:

• сприяти підвищенню рівня інформаційно-методичного забезпечення та якості організації процесу підвищення кваліфікації адвокатів операторами.

• проводити спостереження заходів з підвищення кваліфікації адвокатів згідно з регламентом.

• подавати достовірні і ґрунтовні звіти про заходи з підвищення кваліфікації адвокатів, моніторинг яких вони здійснюють.

У фокусі уваги ревізорів під час моніторингу заходів з підвищення кваліфікації адвокатів передусім є спостереження за відповідністю теми, структури, форм і методів проведення заходу, навчального матеріалу, професійно - особистісних компетенцій лектора заявленим вимогам і критеріям у процесі акредитації.

До завдань ревізора не належить оцінка чи критика змісту матеріалу, виступу лектора, висновки щодо набуття знань і вмінь аудиторією.

Діяльність ревізорів і моніторингу заходів здійснюється на принципах безсторонності і неупередженості, професіоналізму, конфіденційності, відсутності конфлікту інтересів.

Безсторонній регулярний моніторинг ревізорами сприятиме покращенню якості організації заходів з підвищення кваліфікації адвокатів, їх урізноманітнення, осучаснення та проведення відповідно до вимог актів НААУ.