Вища школа адвокатури НААУ
Курси з підвищення кваліфікації адвокатів
Telegram
0 800 300 282
дзвінок безкоштовний
Новини
24.11.2022

HELP онлайн-курс: «Бізнес і права людини»

Програми Ради Європи HELP

Представляємо огляд онлайн-курсу програми Ради Європи HELP: «Бізнес і права людини».

Курс розроблений в рамках проєкту «Онлайн-платформа для бізнесу та прав людини», що реалізується програмою HELP у співпраці з Керівним комітетом Ради Європи з прав людини (CDDH) за фінансової підтримки урядів Нідерландів та Німеччини.

Безумовно, компанії стають все більш потужними і мають тенденцію серйозно впливати на життя людей і середовище, в якому вони працюють, а особливо, якщо такі компанії функціонують на глобальному рівні як багатонаціональні підприємства. Хоча ці компанії, як правило, приносять користь державі у вигляді податкових надходжень та інвестицій, можливостей для працевлаштування та технологічного прогресу, однак діяльність, та вплив приватних компаній можуть також мати негативний ефект на права їхніх працівників та громадськості.

Цей курс розглядає правові рамки, методології та практичні заходи щодо того, як держави, корпоративні утворення та правники можуть запобігати, пом’якшувати та усувати потенційні та фактичні порушення прав людини, пов’язані з діяльністю корпорацій.

Курс стане в нагоді для фахівців у галузі права (суддів, адвокатів, прокурорів). Він також може бути корисним і для інших фахівців, як-от омбудсменів, медіаторів, громадських організацій. Ознайомитися з курсом та пройти навчання видається цікавим також для студентів вищих навчальних закладів.

Тривалість курсу – 6 годин.

Мова курсу – доступне проходження курсу англійською мовою.

Курс складається із 4 тематичних модулів:

Модуль 1: Огляд бізнесу та прав людини (контекст, ключові поняття та рамки);

Модуль 2: Запобігання шкоді – обов’язки держави щодо захисту та попередження (обов’язки держави та запобігання зловживанням з боку бізнесу в системі Європейської конвенції; нові підходи; держава як комерційний актор; узгодженість політики);

Модуль 3: Запобігання шкоді – обов’язок бізнесу дотримуватися прав людини (створення та впровадження культури поваги до прав людини; due diligence: оцінка, визначення пріоритетів, дії, відстеження, інформування; залучення зацікавлених сторін та засоби правового захисту);

Модуль 4: Захист прав та відшкодування шкоди (значення засобів правового захисту; поняття ефективних засобів правового захисту; бар’єри на шляху до застосування засобів правового захисту; механізми пошуку засобів правового захисту).

Курс розроблений в інтерактивній формі з використанням презентацій, інтерактивних екранів, тестів знань та рефлексивних вправ.

Самореєстрація учасників для проходження Курсу: http://bit.ly/3Ov1pg0

Дізнатися детальніше про Програму Ради Європи HELP, інформацію про навчальні курси для представників юридичної спільноти: https://bit.ly/3F1NXNY