Довідки про перебування військовослужбовців у місцях несвободи внаслідок збройної агресії РФ

Огляд законодавства

Огляди
25.01.2023

Довідки про перебування військовослужбовців у місцях несвободи внаслідок збройної агресії РФ: Уряд затвердив відповідний Порядок

20 січня 2023 року Кабінет Міністрів України Постановою № 55 затвердив Порядок оформлення довідок про перебування осіб у місцях несвободи внаслідок збройної агресії проти України або інтернування в нейтральних державах.

Зокрема, документом затверджено зразки таких довідок для громадян України й іноземців, осіб без громадянства, які проходили в установленому законодавством України порядку військову службу.

Зазначена довідка входить до переліку обов’язкових документів (щодо військовослужбовців) для звернення до Комісії з питань встановлення факту позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України. Ця комісія працює при Мінреінтеграції.

Для отримання довідки особа має звернутися особисто або через законного представника чи члена сім’ї із заявою в довільній формі про видачу відповідної довідки до Міноборони, іншого центрального органу виконавчої влади, що здійснює керівництво військовими формуваннями, утвореними відповідно до закону, правоохоронного органу чи державного органу спеціального призначення з правоохоронними функціями, командира підрозділу Збройних Сил, іншого утвореного відповідно до закону військового формування чи органу, що належить до складу сил безпеки і сил оборони України.

Вимоги, що висуваються до заяви:

1. Стосовно форми: заява може бути подана в електронній або в паперовій формі.

2. Стосовно змісту: у заяві обов’язково зазначаються військове (спеціальне) звання (у разі наявності) особи, його прізвище, ім’я, по батькові (у разі наявності), спосіб комунікації (поштова адреса та/або адреса електронної пошти, номер телефону), військове формування чи правоохоронний або інший державний орган (із зазначенням структурного підрозділу, якщо така інформація відома особі), у штаті (штатному розписі) якого перебувала особа на момент позбавлення особистої свободи, період перебування в місцях несвободи внаслідок збройної агресії проти України або інтернування у нейтральних державах. У разі відсутності у заяві зазначених відомостей особі, яка подала таку заяву, довідка не оформляється, про що їй повідомляється письмово.

3. Стосовно документів, що мають додаватися: до заяви додається копія документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або документа, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, єДокумента або довідка про подання документів для оформлення паспорта громадянина України, видана центром надання адміністративних послуг, державним підприємством, що належить до сфери управління ДМС, і його відокремленим підрозділом, територіальним органом або територіальним підрозділом ДМС за формою згідно з додатком 3 до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб», для осіб, яких ідентифіковано за відомостями Єдиного державного демографічного реєстру або відомчої інформаційної системи ДМС.

Сама довідка оформляється протягом 30 календарних днів з дня надходження відповідної заяви. Потім роздруковується на аркуші формату А4, підписується уповноваженою посадовою особою, скріплюється гербовою печаткою та видається безкоштовно під розпис у журналі про видачу довідок, який ведеться в довільній формі. Якщо довідка висилається заявнику поштовим відправленням, у журналі зазначається номер і дата реєстру поштового відправлення.

Оформлені та видані довідки обліковуються. Облік повинен містити інформацію про особу, яка перебуває (перебувала) в місцях несвободи внаслідок збройної агресії проти України (інтернована у нейтральних державах), період перебування в місцях несвободи або інтернування в нейтральних державах, підстави для оформлення довідки, реєстраційний номер і дату видачі довідки, законного представника чи члена сім’ї особи, якщо звернення за оформленням та отриманням довідки було через них.

Детально ознайомитися із текстом Постанови можна за покликанням: https://cutt.ly/19gRla0