Вища школа адвокатури НААУ
Курси з підвищення кваліфікації адвокатів
Telegram
0 800 300 282
дзвінок безкоштовний
Інтернет-магазин книг
Світлана Потапенко

"Замість себе вірю в суді бути...": Адвокати Слобожанщини XVIII ст.

Наукове видання
249 грн
Замовити
Докладніше про книгу
Автор:Світлана Потапенко
Назва:"Замість себе вірю в суді бути...": Адвокати Слобожанщини XVIII ст.
Видавництво:Київ КВІЦ
Рік видання:2021
Сторінок:415
ISBN:978-617-697-069-9
Формат:60х90
Палітурка:Твердий
Рецензія:Проект «Історія адвокатури України», який вже понад вісім років реалізує Центр досліджень адвокатури і права Національної асоціації адвокатів України, збагачує вітчизняну історико-юридичну літературу якісно підготовленими виданнями. Завдяки співпраці Центру з провідними вченими у межах проекту побачили світ дослідження про адвокатів, вихідців з різних куточків України, починаючи від XІІІ ст. і аж до ХХ ст. Ми дізнаємося про становлення і розвиток інституту адвокатури, формування правил адвокатської етики, і, особливо, імена адвокатів минулих століть поколінь – професіоналів своєї справи, які надавали правову допомогу тим, хто її потребував, і заразом відзначалися в громадській, суспільно-політичній, економічній, культурно-освітній сферах.
Водночас на мапі історії української адвокатури тільки штрихами до останнього часу був позначений найсхідніший регіон – Слобідська Україна, яку формували сучасна Харківська, Сумська, частини Луганської і Донецької областей, а про найдавніший період слобідської адвокатури даних не було взагалі. Саме на ґрунті потреби показати систему судочинства, становище і розвиток адвокатури на цих територіях у найдавніший період й повернути із невідомості постаті слобідських адвокатів, виникла ідея цієї книжки.
За результатами роботи авторки дослідження Світлани Потапенко, на основі архівних джерел, уперше в історіографії укладено список адвокатів, які виступали в судових процесах на Слобожанщині протягом XVIII ст. Список налічує дев’яносто сім осіб, в ньому вказано також імена клієнтів та суть справи.
У книзі вперше реконструйовано систему судоустрою на Слобожанщині від часу заснування Слобідських полків до початку ХІХ ст. і встановлено, яке саме законодавство формувало правове поле їхньої діяльності. Історичний нарис, а, особливо, включений до нього документальний додаток, показують, яке вагоме значення набув інститут судового захисту в процесах, що розглядали слобідські суди впродовж XVIII ст.
Тому нова книга Національної асоціації адвокатів України «Замість себе вірю в суді бути…»: адвокати Слобожанщини у XVIII столітті» є черговим важливим здобутком Проекту «Історія адвокатури України» Центру досліджень адвокатури і права НААУ. Тепер будь-яке дослідження з історії адвокатури і права цього краю неможливе без згадки про підготовлену нами книгу, у якій вперше досліджено особливості судоустрою і перебігу судового процесу на Слобожанщині в другій половині XVII–XVIII ст., окреслено законодавчу базу, якою оперували слобідські судові установи, встановлено біографії адвокатів Слобожанщини найдавнішого періоду, тактики захисту, норми адвокатської етики, особливості захисту прав і гарантій адвокатської діяльності, які діяли у Слобідській Україні три століття тому.
Ознайомлення з книгою послужить добрим прикладом для сучасних, особливо, молодих адвокатів, забезпечить тяглість традицій між поколіннями.


Лідія Ізовітова
Голова Національної асоціації адвокатів України,
Ради адвокатів України
Обробка замовлень та консультації по телефону
з понеділка по п'ятницю з 9:00 до 18:00.

Субота, неділя та свята — вихідні.
Відправка замовлень проводиться
з понеділка по п'ятницю з 10:00 до 18:00.

Варіанти доставки

  • Самовивіз у м. Київ
  • Нова пошта (згідно тарифам компанії)

Варіанти оплати

  • Карткою будь-якого банку
  • Через Приват24
  • Готівкою у терміналі Приватбанку

Увага:
при отриманні посилки в офісі транспортної компанії потрібно мати при собі паспорт (водійське посвідчення) та номер транспортної декларації! Ми надамо вам номер транспортної декларації після відправлення вашого замовлення.
Навчальні продукти для адвокатів