Вища школа адвокатури НААУ
Курси з підвищення кваліфікації адвокатів
Telegram
0 800 300 282
дзвінок безкоштовний
Новини
09.07.2020

Правовий висновок Верховного Суду щодо відмови у наданні додаткової оплачуваної щорічної відпустки у зв`язку із навчанням

Вікторія Поліщук, адвокат, голова Комітету НААУ з трудового права, член Комітету НААУ з питань медіації,  медіатор Працівникам, які навчаються без відриву від виробництва в аспірантурі та успішно виконують індивідуальний план підготовки надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю 30 календарних днів з метою складання кандидатських іспитів та виконання роботи над дисертацією. 30 червня 2020 року Верховним Судом […]

Вікторія Поліщук,
адвокат, голова Комітету НААУ з трудового права,
член Комітету НААУ з питань медіації,  медіатор

Працівникам, які навчаються без відриву від виробництва в аспірантурі та успішно виконують індивідуальний план підготовки надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю 30 календарних днів з метою складання кандидатських іспитів та виконання роботи над дисертацією.

30 червня 2020 року Верховним Судом було розглянуто справу №817/2141/17 (адміністративне провадження № К/9901/68192/18) про відмову у наданні додаткової оплачуваної щорічної відпустки у зв`язку із навчанням першому заступнику прокурора Рівненської області. Необхідність отримання цієї відпустки була зумовлена навчанням з 11.12.2017 по 31.12.2017 включно і необхідністю виконання роботи над дисертацією.

У вказаній справі Верховний Суд зробив наступні висновки. Згідно з частиною 6 статті 216 КЗпП України, відпустки, передбачені пунктами 1 і 2 частини 1 та частиною 4 цієї статті, надаються впродовж навчального року. Додаткова оплачувана відпустка у зв`язку з навчанням надається на підставі заяви та довідки-виклику.

Надання працівнику, який навчається без відриву від виробництва в аспірантурі, частини додаткової оплачуваної відпустки для виконання роботи над дисертацією є обов`язковим (безумовним), і таке своє бажання і право у спірному випадку позивач реалізував шляхом подання відповідної заяви, посилаючись на положення статті 216 КЗпП України та статті 15 Закону №504/96-ВР.

При цьому, ні Законом України «Про відпустки», ні Кодексом законів про працю України чи іншими актами законодавства не передбачено обов`язку працівника надавати для отримання додаткової оплачуваної відпустки, для написання дисертаційного дослідження, будь-які документи з вищого навчального закладу.

Законодавством також не передбачено що для надання додаткової оплачуваної щорічної відпустки у зв`язку з написанням дисертаційного дослідження, необхідно надати будь-які документи з вищого навчального закладу із зазначенням конкретного часу додаткової оплачуваної щорічної відпустки. З огляду на наведене, Верховний Суд прийшов до висновку про протиправність дій Прокуратури Рівненської області щодо відмови у наданні додаткової оплачуваної щорічної відпустки у зв`язку із навчанням.
Детально про усі особливості оформлення відпусток та про судову практику Вікторія Поліщук буде ділитися на вебінарі «Оформлення відпусток працівників без ризиків для діяльності компаній».

Реєстрація зі лінком: https://bit.ly/31YnhKl