Вища школа адвокатури НААУ
Курси з підвищення кваліфікації адвокатів
Telegram
0 800 300 282
дзвінок безкоштовний
Новини
19.05.2020

Оскарження можливого звільнення

Вікторія Поліщук, адвокат, голова Комітету з трудового права НААУ, член Комітету з питань медіації НААУ,  медіатор Вашому клієнту вручили попередження про зміну істотних умов праці або Ви як адвокат супроводжуєте процес скорочення штату. Які несподіванки під працівників можна отримати і чи задовольнить суд ці «несподіванки»? Про що варто знати адвокату працівника, якщо клієнт не планує […]

Вікторія Поліщук,
адвокат, голова Комітету з трудового права НААУ,
член Комітету з питань медіації НААУ,  медіатор

Вашому клієнту вручили попередження про зміну істотних умов праці або Ви як адвокат супроводжуєте процес скорочення штату. Які несподіванки під працівників можна отримати і чи задовольнить суд ці «несподіванки»? Про що варто знати адвокату працівника, якщо клієнт не планує звільнятися або є розуміння, що працівника намагаються позбутися?

Обов`язковою умовою надання правового захисту судом є наявність відповідного порушення суб`єктом владних повноважень прав, свобод або інтересів особи на момент її звернення до суду. Порушення має бути реальним, стосуватися індивідуально виражених права чи інтересів особи, яка стверджує про їх порушення.

01 квітня 2020 року Верховний Суд розглянув справу № 821/1438/17 (провадження №К/9901/50552/18) за позовом працівниці до Олешківської районної державної адміністрації Херсонської області про скасування дій, направлених на звільнення працівниці з державної служби. Причиною цьому є прийняття розпорядження голови Олешківської РДА «Про зміни у структурі районної державної адміністрації» та вручення працівниці попередження про зміну істотних умов праці та можливе звільнення у разі незгоди з такими умовами праці.

Верховний Суд зробив висновок, що розірвання трудового договору можливе, зокрема, як при реорганізації, так і при скороченні чисельності або штату працівників. Спірні правовідносини, які склались у цій справі виникли фактично з підстав виконання Олешківською РДА розпорядження голови від 28 липня 2017 року №90-ос, яке стосується питання щодо структури, штату та чисельності працівників. Предметом спору є дії голови Олешківської РДА Кравченко-Скалозуб О. В. щодо попереджень про зміну істотних умов паці, яке, як неодноразово зазначав Верховний Суд, відноситься до внутрішніх організаційно-нормативних документів. Тож, працівниця обрала неналежний спосіб захисту своїх трудових прав, адже оскаржуваним розпорядженням її права ніяким чином не порушуються. Оскаржити можна тільки сам факт вже звільнення та як наслідок – поновлення на посаді.

Детально про всю останню судову практику з питань звільнення з публічної служби Вікторія Поліщук буде розповідати вже завтра на своєму вебінарі. Реєстрація за посиланням: https://www.hsa.org.ua/vebinar-zvilnennya-z-publichnoyi-sluzhby/