Вища школа адвокатури
0 800 300 282
дзвінок безкоштовний
info@hsa.org.ua
Цивільне право

Проблемні питання цивільного права в адвокатській практиці (12 залікових балів)

3 799
грн
Хто викладає:
Ромовська Зорислава Василівна
Як довго: 2 дні
Записатись
«Курс «Проблемні питання цивільного права в адвокатській практиці» демонструє та пояснює спірні питання адвокатської та судової практики. Він передає атуальну інформацію, необхідну адвокатам для щоденної праці саме сьогодні. Курс включає загальні теоретичні проблеми, порушує питання права власності та інші речові права, показує договірне регулювання цивільних відносиин, великий блок присвячений спадковому праву, зокрема, примирювальній місії адвоката у спадкових справах. Автор курсу, відомий адвокат, автор багатьох законопроектів — Зорислава Василівна Ромовська, - відомий в Україні цивіліст, давно відслідковує адвокатську та судову практику, тому зможе дуже професійно і максимально ефективно передати знання, звернувши увагу на найгостріші питання теорії та практики. »
Ізовітова Лідія Павлівна
Голова Національної асоціації адвокатів України, Ради адвокатів України
Завантаж безкоштовну брошуру
з детальним описом курсу
Отримати брошуру
Курс створено на підставі:

Курс був розроблений доктором юридичних наук, професором, заслуженим юристом України. Деканом, зав. кафедри факультету правничих наук Національного університету «Києво-Могилянська академія» у 2004-2005 рр. У 2005-2016 рр. – професором Академії адвокатури, зав. кафедри цивільного права. У 1998-2002 рр. – народним депутатом України. Співавтором проекту Закону України “Про власність”, автором проекту Земельного Кодексу України (1992 р.), автором проекту Закону України “Про регламент Верховної Ради України”. Автором Сімейного Кодексу України. Експертом в галузі цивільного та сімейного права.

Причини відвідати цей курс

Вищий рівень майстерності

Курс буде проводити адвокат з великим досвідом у цій галузі, автор низки законопроектів. Всі лекціїї та практичні заняття основані на реальному досвіді. У слухачів буде можливість побачити на практиці як працює професіонал та з якими питаннями може зіткнутися адвокат у своїй діяльності.

Слухачам будуть надані обширні інформаційні матеріали

Перед проходженням курсу, слухачам будуть надані готові фабули, витяги з рішень суду. Слухачам буде необхідно прочитати їх та бути підготовленими до обговорення. Обговорення будуть включати теми стратегії та тактики захисту адвокатів у суді.

Можливість перейняти досвід професіонала

На курсі Ви зможете наживо поспілкуватися з професіоналом своєї справи, людиною, яка багато років збирала реальний досвід і саме зараз готова поділитися своїми знаннями з Вами.

Практична спрямованість курсу

Програма курсу відзначається практичною спрямованістю, завдяки чому слухачі на прикладах діяльності та досвіду адвоката зможуть реалізувати всі здобуті навички на практиці. Слухачі навчатимуться у майстра своєї справи та опанують важливі навички для роботи в суді.

Курс розроблений спецільно для адвокатів

Програма розроблена спеціально для адвокатів. Всі продукти Вищої школи адвокатури розроблені з урахуванням тонкощів адвокатської діяльності та напрвлені на підвищення кваліфікації адвокатів.

Ви отримаєте знання про:

Тема 1. Загальні теоретичні проблеми:

1.  Форми цивільного права: моральні засади суспільства, звичаї, традиції, договір, статут юридичної особи як форми права та їх співвідношення із законом (юридичним правом); використання адвокатом цього теоретичного посилу тощо.

2.  Моральність закону та договору: використання адвокатом статті 8 Конституції України, статей 3, 13, 203, 319 ЦК, статті 7 СК, статті 10 ЦПК; позиція Конституційного Суду України щодо сутності верховенства права тощо.

3. Прогалини в законі: застосування аналогії як обов’язок суду, з позиції частини 10 статті 10 ЦПК; сучасне бачення  проблеми допустимості аналогії закону і аналогії права у  разі прогалини  в Цивільному процесуальному кодексі тощо.

4. Способи захисту: відшкодування збитків та моральної шкоди – це загальні чи спеціальні способи захисту? Новели статті 5 ЦПК; предмет і засоби доказування тощо.

5. Позовна давність: визначення позовної давності в договорі; застосування позовної давності до вимог про захист прав дитини та недієздатної особи тощо.

6. Обов’язковість використання адвокатом рішень Європейського суду з прав людини, Конституційного суду України, актів Верховного Суду України.

Тема 2: Право власності та інші речові права:

1. Право власності як вид речового права: розмивання категорії «власність» у сучасному законодавстві України тощо.

2. Суб’єкти права власності: право спільної власності; проблеми поділу спільної власності.

3. Набувальна давність: співвідношення статті 344 ЦК та статті 119 ЗК; предмет доказування; помилки адвокатів та судів у їх застосуванні.

4. Захист права власності: проблеми застосування статті 388 ЦК; спірність позиції адвокатів та судів тощо.

5. Примусове припинення права власності: проблеми застосування статті 365 ЦК; проблеми кримінальної конфіскації; чи є держава  правонаступником боргів попереднього власника конфіскованого майна;  цивілістична конфіскація тощо.

Тема 3: Договірне регулювання цивільних  відносин:

1. Загальні вимоги, які забезпечують дійсність договору (правочину): воля і волевиявлення; проблеми застосування статті 225 ЦК; фіктивність договору; форми договору (правочину); сучасне бачення помилки в мотивах та її правових наслідків тощо.

2. Договір як «сфера приватного інтересу», як «сфера дозволеного егоїзму»: свобода  договору; співвідношення  понять «воля» і «свобода»; використання  адвокатом Закону України «Про захист прав споживача» та Рішення Конституційного Суду України від 10 листопада 2011 року щодо справедливості договору тощо.

3. Відкладальні та скасувальні застереження в договорі як вияв свободи договору. Стаття 212 ЦК як terra incognita.

4. Презумпція дійсності договору: абсолютна недійсність (нікчемність) договору: сутність та наслідки; правові наслідки недійсності договору; реституція тощо.

5. Проблемні питання окремих видів договорів з участю фізичної особи.

6. Забезпечення виконання зобов’язання: лише договірного чи й недоговірного?: проблеми нарахування штрафу та пені у разі невиконання договору кредиту; помилки у застосуванні статті частини 2статті 549 ЦК; банківські «грабунки» клієнтів: потурання адвокатів та судів; оспорення поруки як правочину тощо.

7. Застава та іпотека – співвідношення понять: наявність дітей як стримуючий фактор укладення договору іпотеки; правові наслідки невиконання обов’язку, забезпеченого іпотекою тощо.

Тема 4: Спадкове право:

1. Спадщина. Право на спадкування, право на спадщину – співвідношення понять.

2. Заповіт як правочин: свобода заповіту; проблема справедливості (моральності) заповіту – з точки зору статей 13, 203, 319 ЦК та можливість визнання його недійсним тощо.

3. Спадкування за законом: черговість надання права на спадкування; відступлення від засади черговості спадкування; предмет доказування; спадкування за правом представлення тощо.

4. Усунення від права на спадкування: предмет доказування; спірність позиції адвокатів і судів тощо.

5. Прийняття спадщини: дії та строки, наслідки пропущення строку: спірність позиції  Верховного Суду України  щодо поважності причин пропущення строку на прийняття спадщини.

6. Універсальне спадкове правонаступництво: борги спадкодавця. Чи відповідають спадкоємці за протиправну поведінку спадкодавця?

7. Примирювальна місія адвоката у спадкових справах.

8. Договір в спадковому праві.

Як оплатити курс?

Реєструєтесь
на курс

Вам на пошту
надходить рахунок-фактура чи посилання на оплату через інтернет

Оплачуєте
банківською карткою, через Приват24, у терміналі Приватбанку, у касі банку або з рахунку юридичної особи

На заході
переймаєте знання та досвід від наших експертів

Втілюєте
знання та досвід у своїй практиці та збільшуєте прибуток

Для кого розроблено цей курс?
  • адвокатів;
  • юристів;
  • суддів;
  • всіх, кого цікавить тема курсу.
Завантаж безкоштовну брошуру
з детальним описом курсу
Отримати брошуру