Вища школа адвокатури
0 800 300 282
дзвінок безкоштовний
info@hsa.org.ua
Судова будівельно-технічна, оціночно-будівельна, земельно-технічна, земельновпорядна експертиза

Практичні аспекти застосування спеціальних знань при проведенні судових будівельно-технічних, оціночно-будівельних та земельно-технічних і земельновпорядних експертиз (6 залікових балів)

1 899
грн
Хто викладає:
Галієва Олена Мансурівна
Коли та Де:
  • 09.06.2018 -
Як довго: 1 день
Записатись
Курс створено на підставі:

Курс підготовлено на підставі теоретичного досвіду набутого під час здійснення наукової діяльності завідувачем сектору в КНДІСЕ, та практичного досвіду роботи експертом-будівельником протягом 20 років.

Після успішного завершення курсу ви зможете:
  • правильно визначити об’єкт експертизи та правильно поставити питання на вирішення експертизи;
  • оцінювати та писати пояснення про підтримання висновку або заперечення на висновок судової експертизи у сфері нерухомості;
  • підготовувати клопотання про признання повторної (додаткової, комісійної) судової експертизи.
Причини відвідати цей курс

Навчайтесь у експертів

Знання експертної практики на 40 % запобігає ризику повтору чужих помилок.

Знання алгоритму порядку дій експерта

Знання алгоритму порядку дій експерта та необхідний перелік документів по конкретного виду експертизи по конкретному виду справ на 70 % зменшує ризик отримання неповної та необ’єктивної експертизи.

Навчайтесь на помилках інших

Знання характерних помилок у висновках експертизи на 50 % допомагає оскарженню.

Практична спрямованість курсу

Програма курсу відзначається практичною спрямованістю, завдяки чому слухачі на прикладах діяльності роботи автора набудуть практичні знання і зможуть реалізувати всі здобуті навички на практиці.

Дізнайтеся про тонкощі заданої теми

На курсі будуть представлені теми, які в тонкощах освітлять слухачам важливу інформацію по курсу.

Ви отримаєте знання про:
  • об’єкти нерухомості (будівлі та споруди, інженерні комунікації);
  • спеціальні знання в межах компетенції експертів-будівельників а експертів-землевпорядників.

Зміст теоретичної частини тренінгу:

Модуль 1. Компетенція судового експерта-будівельника та експерта-землевпорядника. Комплексні, комісійні та повторні експертизи.

Спеціальні знання експерта-будівельника та експерта-землевпорядника. Характерні відмінності спеціальних знань від звичайних.

Компетенція судового експерта експерта-будівельника та експерта-землевпорядника. Формулювання питань, вирішення яких потребує спеціальних знань та в межах компетенції. Причини постановки питань, що виходять за межі компетенції експерта. Які саме питання не відносяться до компетенції експертів-будівельників та експертів-землевпорядників Права та обов’язки судового експерта.

Модуль 2. Особливості розподілу житлової та нежитлової нерухомості. Основні принципи визначення можливості розподілу житлової та нежитлової нерухомості.

Розподіл або виділ з точки зору експерта. Принципи розподілу житлової та комерційної нерухомості, виробничих підприємств. Чи можливо розділити працюючий завод. Алгоритм визначення можливості розподілу сільської хатинки та неможливості розподілу триповерхового маєтку. Чи можливо розділити квартиру.

Експертна практика. Характерні помилки та описки у висновку експертизи. Процесуальні помилки або вихід за межі компетенції. Об’єктивні та суб’єктивні помилки. Яким чином сформулювати коректне питання для отримання бажаної відповіді та як уникнути помилок в редакції питання, поставленого на вирішення експертизи.

Модуль 3. Земельно-технічна та земельновпорядні експертизи.

Особливості розподілу та визначення порядку користування земельних ділянок Чи можливо розділити земельну ділянку у випадку неможливості розподілу житлового будинку.

Відновлення меж земельної ділянки. Накладення меж декількох ділянок.

Модуль 4. Пошкодження та деформації. Визначення причини утворення та наявності причино-наслідкового зв’язку між подією та наслідками.

Можливості визначення причини утворення пошкоджень будівельних конструкцій та покриттів. Можливість визначення причино-наслідкового зв’язку між причиною на наслідками події. Можливість визначення часу події.

Пошкодження внаслідок впливу дії рідини – залиття в багатоквартирних будинках та витоків із зовнішніх інженерних комунікацій. Класифікація основних причин аварійних ситуацій в багатоквартирних житлових будинках, пов’язаних з витоками води. Експертна практика проведення даної категорії експертиз за результатами натурного огляду та документальними даними. Необхідність проведення комплексної будівельно-технічної та матеріалознавчої експертизи у випадках визначення причини пошкодження трубопроводів та арматури.

Пошкодження та деформацій будівельних конструкцій. Класифікація основних причин пошкоджень та деформацій будівельних конструкцій. Можливість визначення технічного стану конструкції до факту події за результатами натурного огляду або документальними даними, як однією із складових причин пошкодження будівлі. Вплив на стійкість та міцність будівельних конструкцій (існуючу забудову) зведення нових об’єктів в межах щільної міської забудови або проведення ремонтних робіт у суміжних приміщеннях.

Модуль 5. Оцінка майнової шкоди.

Порядок визначення вартості відновлювального ремонту та майнової шкоди, завданої будівельним конструкціям. Особливості розрахунків та відмінності.

Модуль 6. Будівництво.

Види будівництва. Нове будівництво. Капітальний або поточний ремонт. Реконструкція та технічне переоснащення.

Особливості здійснення будівництва при декларативній формі будівництва. Вплив класу наслідків (категорії складності) на документообіг будівництва та процес виконання робіт. Дозвільна та виконавча документація на будівництво. Самочинне будівництво. Можливість знесення або перебудови, з технічної точки зору.

Модуль 7. Якість будівельних робіт.

Відповідність будівництва проектно-кошторисної документації, містобудівним, архітектурним, пожежним санітарно-технічним будівельним та іншим вимогам. Приховані види робіт з точки зору експерта-будівельника. Нормативне регулювання в будівництві.

Модуль 8. Вартість будівництва. Особливості визначення вартості будівництва та вартості проектних робіт.

Можливість визначення фактично виконаних видів робіт. Особливості взаєморозрахунків замовників з підрядниками при здійсненні будівництва видів фінансування за рахунок бюджетних коштів та інших видів фінансування.

Як оплатити курс?

Реєструєтесь
на курс

Вам на пошту
надходить рахунок-фактура чи посилання на оплату через інтернет

Оплачуєте
банківською карткою, через Приват24, у терміналі Приватбанку, у касі банку або з рахунку юридичної особи

На заході
переймаєте знання та досвід від наших експертів

Втілюєте
знання та досвід у своїй практиці та збільшуєте прибуток

Для кого розроблено цей курс?
  • адвокатів
  • помічників адвокатів
  • юристів
  • усіх зацікавлених осіб