Вища школа адвокатури
0 800 300 282
дзвінок безкоштовний
info@hsa.org.ua
Судово-медична експертиза

Актуальні аспекти сучасної судово-медичної експертизи (12 залікових балів)

3 799
грн
Хто викладає:
Біляков Андрій Миколайович
Воробйов Микола Миколайович
Коли та Де:
  • 16.06.2018 - 17.06.2018 - м. Київ (локація уточнюється)
Як довго: 2 дні
Записатись
«Курс на високому професійному рівні висвітлює питання, які найчастіше виникають у практиці адвоката та є предметом судово-медичної експертизи. Об’єм наданої інформації дозволяє отримати достатні знання для всебічного та кваліфікованого захисту прав людини. »
Михайличенко Б. В.
Завідувач кафедри судової медицини Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, доктор мед. наук, професор
Курс створено на підставі:

Курс підготовлено на підставі: теоретичного та практичного досвіду судово-експертної діяльності лекторів на базі кафедри судової медицини Національного медичного університету та практичної експертної роботи в ДУ «Головного бюро СМЕ МОЗ України» 17 років (Біляков А.М.)  та 33 років (Воробйов М.М.).

Після успішного завершення курсу ви зможете:

Слухач  отримає достатній теоретичний рівень медичних та судово-медичних знань,  який дозволять йому вільно орієнтуватися в справах, де вже були проведені чи передбачається проведення судово-медичних експертиз, також зможе кваліфіковано критично оцінити результати проведених судово-медичних експертиз та обґрунтовано аргументувати недоліки, які були допущені при їх виконанні.

Причини відвідати цей курс

Семінари, що розроблені адвокатами для адвокатів

Всі курси Вищої школи адвокатури розроблені адвокатами для адвокатів. Вони відрізняються практичною спрямованістю. Підвищуйте свою кваліфікацію, а разом з цим і підвищаться Ваші гонорари!

Не обов'язково знатися на судовій експертизі!

Курс розраховано на слухачів, які бажають розширити свої теоретичні та практичні знання в галузі судово-медичної експертизи щодо особливості її призначення та проведення у випадках додаткових, повторних, комісійних, комплексних експертиз, що дозволить всебічно та кваліфіковано представляти інтереси клієнта. Для проходження курсу не обов'язково мати освіту у сфері експертизи.

Урахування всіх потреб слухачів

Курс розроблено з урахуванням потреб слухачів в отриманні практичних рекомендацій при представленні інтересів клієнта у випадках встановлення алкогольного сп’яніння та наркотичної інтоксикації з метою уникнення незаконного покарання. Курс спрямований на розширення знань, пов’язаних зі вживанням психотропних речовин, що дозволить орієнтуватися в певних аспектах, пов’язаних з встановленням осудності особи чи можливості вчиняти нею нотаріальні дії.

Підвищення кваліфікації у галузі експертизи

По закінченні курсу, слухачі зможуть критично оцінювати обґрунтованість визначення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень, а також розв’язання низки пов’язаних з цим питань, що до характеру, механізму, давності знаряддя та способу спричинення ушкоджень та вірно оцінити результати проведених судово-медичних експертиз.

Практична спрямованість курсу

Програма курсу відзначається практичною спрямованістю відносно реалій судочинства України, що дозволить ефективно використовувати отримані знання в практичній діяльності. Шляхом адекватного реагування на виявлені недоліки та невідповідності у Висновках експертів. Складання «Адвокатських запитів» з відпрацюванням практики постановки потрібних і «незручних» питань, які не мають обґрунтованого вирішення, через відсутність достатніх, потрібних вихідних даних. Після закінчення курсу, слухач отримає достатні знання для орієнтування в питаннях експертиз, що пов’язані з ДНК для їх практичного застосування в цивільному та кримінальному судочинстві.

Ви отримаєте знання про:
  • використання адвокатом основних нормативних документів, що регламентують роботу судово-медичного експерта з врахуванням останніх поправок (Закон України «Про внесення змін до ГПК, ЦПК, КАС України та інших законодавчих актів», 2017 р.) з метою всебічного захисту прав клієнта. Інструкції та правила проведення певних судово-медичних експертиз. Практичне значення додаткових, повторних, комісійних, комплексних експертиз.
  • значення та можливості сучасних лабораторних методів при проведенні експертизи ДНК. Об’єкти ДНК експертизи. Забір матеріалу (можливість виявлення в певних об’єктах: слина, відбитки пальців, піднігтьовий вміст, гнильно змінений труп, знаряддя вбивства, тощо). Встановлення батьківства. Критерії та критична оцінка отриманих результатів, їх належне відображення у висновку експерта.
  • порядок виявлення у водіїв алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції: об’єкти, методи діагностики, особливості проведення експертизи, відмова підекспертного. Алкотестер Drager (Драгер), який використовують поліцейські України та його технічні можливості. Оскарження результату. Дія психотропних речовин, наркотична та медикаментозна залежність. Формування та прояви синдрому залежної поведінки та абстинентного синдрому. Патологічне алкогольне сп’яніння, прояви та наслідки алкогольної інтоксикації. Токсичні прояви та вплив на свідомість деяких речовин, які зустрічаються у побуті (розчинники, клеї) та вживаються в якості психотропних речовин. Складнощі судово-медичної діагностики та встановлення причини смерті при гострих медикаментозних отруєннях та від дії деяких органічних сполук.
  • судово-медична травматологія. Характеристика тілесних ушкоджень, спричинених тупими предметами. Уявлення про механо- та морфогенез певних травм. Механізм спричинення певних тілесних ушкоджень і механічної травми в цілому. Патогенез, основні принципи та методи судово-медичної  діагностики у випадках транспортної травми. Практика вирішення питань, щодо можливості утворення травм за відомих обставин. Комплексні судові медико-автотехнічні експертизи: особливості призначення та проведення, методи та методики, оцінка та оформлення результатів.
  • судово-медична експертиза живих осіб: тілесні ушкодження та їх ступені тяжкості, критерії. Особливості визначення ступеня тяжкості при наявності та відсутності медичної документації, політравмі, тощо. Вибір кваліфікуючої ознаки для визначенні ступеню тяжкості тілесного ушкодження.  Можливі помилки, «невірні» тлумачення та підміна понять при застосуванні морфологічного та функціонального критеріїв включаючи випадки надання медичної допомоги травмованим.
Як оплатити курс?

Реєструєтесь
на курс

Вам на пошту
надходить рахунок-фактура чи посилання на оплату через інтернет

Оплачуєте
банківською карткою, через Приват24, у терміналі Приватбанку, у касі банку або з рахунку юридичної особи

На заході
переймаєте знання та досвід від наших експертів

Втілюєте
знання та досвід у своїй практиці та збільшуєте прибуток

Для кого розроблено цей курс?
  • адвокатів;
  • помічників адвокатів;
  • юристів, діяльність яких пов’язана із справами, де фігурують питання судово-медичної експертизи.