Вища школа адвокатури НААУ
Курси з підвищення кваліфікації адвокатів
Telegram
0 800 300 282
дзвінок безкоштовний
4-годинні курси

Конституційна скарга в діяльності адвоката

Ціна для
ранніх пташок

999
грн
1 199 грн

Хто викладає:
Альберт Єзеров
Віталій Запорожець
Терлецький Дмитро

Коли та Де:
  • 29.09.2019 09:30 - 14:30, м. Київ, вул. Борисоглібська, 3, 2-й поверх
4 залікових бали
Записатись зараз!
Ціна дійсна за умови оплати до 29.09.2019 09:30
Інформація щодо курсу:

Внаслідок конституційної реформи щодо правосуддя юридичні та фізичні особи в Україні отримали можливість реалізувати право на подання конституційної скарги. За допомогою цього інституту індивідуального доступу до конституційного судочинства, особи отримали право поставити перед Конституційним Судом України питання щодо визнання неконституційним закону (його окремих положень), які застосовувалися у рішенні суду загальної юрисдикції щодо цієї особи та, в подальшому, переглянути це судове рішення.

Втім, правозастосовна практика органів Конституційного Суду України щодо розгляду конституційних скарг на тепер засвідчує численні помилки та не розуміння сутності конституційної скарги. Питома вага скарг, складених із порушенням умов прийнятності, і, відповідно, відхилених Конституційним Судом України коливається на рівні 98%.

Наразі конституційна скарга виступатиме важливим інструментом у діяльності адвоката, застосування якого потребує спеціальних знань та навичок щодо алгоритмів складання, подання та участі в розгляді конституційних скарг.

 

“Конституційна скарга в діяльності адвоката”

План заходу:

15 хв.Відкриття заходу

Вступне слово

Доповідач: Марина Ставнійчук, Голова Комітету з питань верховенства права НААУ

45 хв.Перший модуль. Конституційна скарга як засіб юридичного захисту прав і свобод особи

Доповідач: Альберт Єзеров, суддя Верховного Суду, кандидат юридичних наук, доцент

Проблемні питання: визначення фактичних та правових підстав для звернення до Конституційного Суду України із конституційною скаргою; неконституційне застосування та тлумачення закону України як підстава звернення до Конституційного Суду України; розгляд справи Конституційним Судом України як підстава зупинення провадження у справі судом.

45 хв.Другий модуль. Формальні вимоги до конституційної скарги та умови її прийнятності: законодавче врегулювання та аналіз практики Конституційного Суду України

Доповідач: Віталій Запорожець, заступник керівника Управління документального забезпечення та попередньої перевірки конституційних скарг Конституційного Суду України

Проблемні питання: вимоги до форми конституційної скарги та її попередня перевірка Секретаріатом Конституційного Суду України; законодавчі умови та обмеження щодо суб’єктів права на конституційну скаргу; аналіз типових помилок, які допускають особи під час складання та подання конституційних скарг до Конституційного Суду України.

15 хв.Перерва
45 хв.Третій модуль: Формальні вимоги до конституційної скарги та умови її прийнятності: законодавче врегулювання та аналіз практики Конституційного Суду України

Доповідач: Віталій Запорожець, заступник керівника Управління документального забезпечення та попередньої перевірки конституційних скарг Конституційного Суду України

Проблемні питання: умови прийнятності конституційної скарги: додержання принципу субсидіарності, строки подання конституційної скарги, явна необґрунтованість конституційної скарги та зловживання правом на подання конституційної скарги; критерії прийнятності конституційної скарги в практиці Конституційного Суду України.

60 хв.Четвертий модуль: Юридично значущі наслідки розгляду конституційних скарг Конституційним Судом України

Доповідач: Дмитро Терлецький, заступник Голови Комітету з питань верховенства права НААУ

Проблемні питання: індивідуальне та публічне значення рішення Конституційного Суду України у справі за конституційною скаргою; відшкодування матеріальної чи моральної шкоди, завданої актами і діями, що визнані неконституційними; конституційна скарга в контексті звернення до Європейського Суду з прав людини.

15 хв.Закриття заходу

 

Як оплатити курс?

Реєструєтесь
на захід

Оплачуєте
банківською карткою, у терміналі Приватбанку

Вам на пошту
надходить QR-код

Скануєте
QR-код на реєстраціі

Отримуєте
на пошту посилання для проходження тестування по завершенню курсу

Отримуєте
повідомлення про нарахування баллів